19.2 C
Tetovo
E enjte, 30 Maj, 2024
BallinaSportLunin mori një sugjerim të drejtpërdrejtë nga shoku i tij i skuadrës...

Lunin mori një sugjerim të drejtpërdrejtë nga shoku i tij i skuadrës për anën në të cilën do të gjuajë Kovaçiç (Video)

Andriy Lunin ishte portieri i tretë i Real Madridit kur mbërriti në kryeqytetin spanjoll, por ukrainasi e ka parë shansin e tij këtë sezon, duke u nisur interesantisht i dyti, pavarësisht nga një dëmtim i Thibaut Courtois.

Carlo Ancelotti fillimisht kishte më shumë besim te Kepa Arrizabalaga, por me kalimin e sezonit, Lunin doli në plan të parë me paraqitjet e tij dhe dje pati natën më të mirë të karrierës së tij.

Ukrainasi ishte hero në fitoren e realizuar nga Reali në “Ittihad”, pra ishte kyç në gjuajtjen e penalltive në të cilën arriti të priste dy penallti.

Lunin lexoi Bernardo Silva dhe Mateo Kovacic, por mbrojtja që ai pati në përballjen me futbollistin kroat ishte vendimtare.

Andrij mblodhi të gjitha lëvdatat për edicionin që pati ndaj Manchester Cityt, por një video tregon se ai mori edhe një sugjerim të drejtpërdrejtë se në cilën skuadër do të luajë Kovacic.

Riediger ishte shok skuadre me Kovacic në Chelsea, kështu që dje ka ndihmuar Andrij të zgjedhë anën e duhur gjatë duelit me kroatin.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments