8.2 C
Tetovo
E martë, 27 Shkurt, 2024
BallinaLajmeKomuna e Gostivarit , si objekt i gjithë qytetarëve, nuk i takon...

Komuna e Gostivarit , si objekt i gjithë qytetarëve, nuk i takon agjendës partiake që ndjek Arben Taravari,po e keqpërdorë objektin si seli partiake?!

Lajmi interaktiv

www.telegrami.mk

Në një këndvështrim analitik të jashtëm, aktiviteti polkitik i opozitës në Maqedoni të Veriut, tash të bashkuar në LEN …duket si pula pa krye ..AD HOC …Nga përvoja ime 40 vjeçare si gazetar…,edhe PDSH në kulmin e saj nuk e përdori Komunën e Tetovës herën e parë edhe në vitet 1997-2001 …as edhe dhe në kohën e Prof.dr Sadi Bexhetit 2009-2013… për aktivitetet partiake edhe pse e kritikonin se PDSH kishte dy seli te Partia në Qendër dhe seli alternative tek restoranti përballë komunës te…DORA….ku vinin ado kohe komplet edhe shoqëria e Taravarit me tajfën…

Kjo me Komunën e Gostivarit po del Alla Taravari sistem ..erdh Ali Ahmeti në takim në zyrë të komunës…

Kur mundet Alia nuk mundet Izeti Bilalli, Afrimi e hija e tyre Bekim Qoku nga Lvv.

Bekim Qoku i LVV për shkak tij do humbë LEN (nuk ka çfarë lypën kandidat në zonën 6 …përflitet… ai duhet të kërkojë kandidaturën në zonën 5 a e duan LVV në Maqedoni ..ashtu tha atëherë… garo atje… kur ju duan ku të del kandidati …fiton sigurt ?!) .Taravari kinse punon shumë ,në Komunë ..Gostivari.beter Tetovës qentë rrugaç ushtri e rregullt…papastërtia e madhe… në pikë të dimrit pluhuri i madh mbi veturat flas për dje isha privat 10.02.2024 .si ishte ai muhabeti i hoxhës në Tetovë më trego me kë ri të them kush je….Taravari me kë mbrin takohet në pasurinë e popullit ..objektin komunal. në Gostivar….shtrohet pyetja nga atë luks akomodimi dhe mos dhënie llogarie jobpër psrtiakët por për qytetarlt pse i nënçmon …pse a gjithë komuna e Gostivarit paska qenë me Taravarin .???….po a nuk pati vota dalluese askush tjetër … pra edhe humbësi kundërkandidativXati dhe BDI …

KURGJË …BASH KURGJË..nuk ka prej kësaj pune të LEN…shkruani në akull te xhami agës borxhin tha kaçanikasi …Plus me Rufi Osmanin që nuk e njoh nga studimet në Prishtinë…ai u deklarua kundër propozimit për kandidat kryetar shteti …para rrafsh 1 muaji

Taravari e përsëriti sot prapë 11.02.2024…plus e dhtoi efhe veten që poashtu e demantoi javë më parë …rena e përsëritur fillon i beson edhe vetë në fund .. .kur përsëritet del si puna e Taravarit jo me LEN …kur shkoi te Albin Kurti tha po me LEN ..ndalem mendohem dhe bisedoj me Dullën për kohërat e kaluara … a është e mundur Rufi Osmanin që nuk e njohim që nga studimet që të përlyej emrin e tij te Taravari…Skopsko….?! në Gostivar thuajnë do hipim në podrum …?!

A për Vuçiçin duhet të deklarohet vetë kreu i BDI-së.Ali Ahmeti ..por nuk duhet haruar se i fundit që është takuar më Vuçiçin është Albin Kurti në Nju Jork…para dy ditëve ?!

Duke njohur veprimin politik dhe mediatik nga anësh të Ali Ahmetit këto 23 vite kjo deklaratë e Vuçiçit del deklaratë e zakonshme për të tërhjekur vemendjen nga Bashkimi Europian që i kërkon përgjigje për zgjedhjet e manipuluara të 2024 në Serbi …pra defokusim…plus defokusim.edhe për atentatin e mundshëm ndaj Kurtit në Shkup…deklarata e Vuçiçit nuk është kurgjë në krahasim me Dokumentat që rranë në bahçe për veprim të një Aleksandër Antiçit dhe kurgjë…Ali Ahmeti atëherë doli më fitues në zgjedhje se kurë dhe nuk doli atëherë e sot e kësaj dite me kundër deklaratë …po kur kjo nuk ka të bëjë me deklaratë të Ali Ahmetit.. pse ti fryjë zjarrit?…e njëjta gjë pritet të ndodhë edhe me deklaratën e Vuçiçit …nuk i ka thënë Ali Ahmeti ta thotë…nga anësh duke njohur gjithë ato muhabete Ali Ahmetin e bëjnë më të FORTË…pastaj do komsumohet do harrohet për 4 muaj deri në zgjedhje..parlamentare…a e dini sa janë 4 muaj ( brza kuçka ,slepi kuçinja ragja ..kudra e shpejtë ,qen të verbër pjellë..)

Për fund

KURGJË NUK KA NGA PUNA ME LEN …HUMBËS TË KALORËSVE NË KOHË DHE HAPSIRË …po realizohet pas këtyre zgjedhjeve idea e Ali Ahmetit do mbeten vetëm dy parti politike për shqiptarët në Maqedoni.(nga 7 që janëpër momentin ) ..turqët thonë me zort nuk bëhesh i bukur …(gati harova kush i uli në Tavolinë një javëmëpërpara në Shkup këta që nuk folnin mes veti Taravarin ,Edi Ramën dhe Albin Kurtin …e di se do thoni Erdogani ose Aleksandër Sorosi …të dy mendimet marrin krahë …)…www.telegrami.mk

Mesut Shabani Tetovë

RELATED ARTICLES
- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments