Hapja e vonshme e pikave shtesë të vaksinimit në Tetovë, zyrtarët pa përgjigje konkrete

98

Para dy ditëve është lëshuar në funksion pika e re e vaksinimit në Tetovë te Muzeu Kombëtar dhe pritet të hapet pika e vaksinimit edhe në fshatin Poroj. Kryetarja e Komunës së Tetovës, Teua Arifi tha se punohet intensivisht edhe për pikën e tretë në Pallatin e Kulturës që do përdoret për rivaksinim. Se pse këto pika vaksinimi hapen kaq vonë Arifi tha se dy pikat ekzistuese nuk kanë qenë vetëm për Tetovën, por i gjithë rajoni është vaksinuar atje. Nga ana tjetër, ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe tha se në asnjë moment nuk e kanë parë se ka presion për të hapur pika shtesë vaksinimi, shkruan Portalb.mk.

linku https://portalb.mk/758730-hapja-e-vonshme-e-pikave-shtese-te-vaksinimit-ne-tetove-zyrtaret-pa-pergjigje-konkrete-video/