8.2 C
Tetovo
E martë, 27 Shkurt, 2024
BallinaLajmeDjali i ish presidentit, Rexhep Mejdani,Denion Mejdani pritet të jetë ambasador i...

Djali i ish presidentit, Rexhep Mejdani,Denion Mejdani pritet të jetë ambasador i ri i Shqipërisë në Shkup

Denion Mejdanin së shpejti pritet të zëvendësoj Fatos Rekën, që konsiderohet një nga diplomatët më cilësor që ka patur Shqipëria në RMV.

Përndryshe, Denion Mejdani është djali i ish – presidentit të Shqipërisë, Rexhep Mejdani.

Me herët, Mejdani ka mbajtur pozicione në administratën shqiptare, ndër të cilat: Drejtor i Përgjithshëm pranë Ministrisë së Ekonomise, Drejtor i Kontrollit të Brendshëm pranë Ministrisë së Drejtësise, Drejtor i Monitorimit, Kontrollit, dhe Inspektimit pranë Autoritetit të Kontrollit Elektronik dhe Postar, Drejtor i Qendrës së Koordinimit kundër Ekstremizmit të Dhunshëm, etj.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments