COVID-19 dyshohet se ka prekur edhe Trump dhe Trudeau

273

Të gjitha aktivitet shtetërore i la mënjanë, e u mbyll në shtëpi.

Kryeministri kanadez, Justin Trudeau u vetë izolua pasi gruaja e tij shfaqi simptome të pandemisë, e cila ka pushtuar gjithë botën.

Problemet shëndetësore të Sophie Gregoie filluan  pas një udhëtimi që e patën në Londër, njofton Klan Kosova

Që të dy janë në pritje të rezultateve të testit për Covid 2019.

Dyshimet se mund të jetë infektuar me epideminë e rëndë u shfaqen edhe për presidentin amerikan, Donalt Trump.

Kjo pasi ai zhvilloi një takim pesë ditë më parë me një zyrtar brazilian, i cili është konfirmuar se bartë koronavirusin. Transmeton KlanKosova