Çfarë numra i tregoi Grubi Ramës-matematikë argëtuese.PËRPUTHEN?!

73

lajmi interaktiv

Të gjithë të dështuarit të të gjitha natyrave jo vetëm të mospërafrimit me BE…dhe në vend të jepnin dorëheqje LSDM-BDI se për dy mandate lanë shtetasit jashtë BE nga RMV Qeveria Zaev 2 LSDM-BDI ata u mblodhën për të amortizuar dhe për të defokusuar DËSHTIMIN ,organizuan forumin “Dialogu i Prespës” sepse PIAR -i u tha se PËRPUTHEN data me nënshkrimin e marrëveshjes së Prespës…të ndryshimit të emrit …njërëzit që morën pjesë në forumin “Dialogu i Prespës” ishin ndër më të apostrofuarit si figura jo popullore në opinion nga BDI Artan Grubi,Teuta Arifi ,Kreshnik Bektashi vetëm foto shpërndanin kinse janë Faktori :Artan Grubi -Tigri i BDI-së u mbyt duke ndarë foto dhe duke bërë veten Kumbarën e Marlon Brandos,në Tetovë ka një shprehje u shëtit si …në pantallona.

Por Amerikanët sikur nuk JU takuan hë be Artan Grubi-Tigri .PSE..hë mi Teuta Arifi ..as Bërns nuk tu ul afër …PSE…u morët me njerëz që nuk janë më hiç gjë në skenën politike botrore dhe europiane… PSE o Artan Grubi …nuk e organizon një mbledhje të përbashkët të dy Qeverive RMV-Kosovë dhe RMV -Shqipëri siç e bënit me SERBINË dhe pse nuk ju erdhën gjithë ata të ftuar nga ndërkombëtarët e akredituar si ambasadorë në RMV a thirrjet ua ka dërguar Bujar Osmani ..Ani ndash ndër Urën e Vardarit sa ujë ka ka luar …kryesorja do ju mbeten ngat si kujtime fotot që të lavdroheni në kampanjë që ju pret dhe ku do të dështoni…Mbare …E di se e dini por një rrikujtim o Artan Grubi oj Teuta Arifi nëse je në foto me dikë nuk do të thotë se edhe ti je ai ..nuk dua të merem me Edi Ramën dhe Albin Kurtin ata e dijnë se e keni për konsum të brendshëm por për shkak të kulturës dhe mikpritjes mos tju tallin mediat maqedonase a veç kanë filluar u bënë sikur i keni befasuar…o Artan Grubi dhe Teuta Arifi njerzit e BDI-së që i patët ftuar janë grupacioni i juaj …interesant nuk pamë Izet Mexhitin nënkryetarin e BDI-së edhe ai njësoj si Teuta Arifi është. …grupacion tjetër huxhum apasëz ta marrim BDI-në nga brenda …Artan Grubi …këtu jam …mos u ngut …

============================

lajmi aktiv që qarkullon

https://www.aktuale.mk/cfare-numra-i-tregoi-grubi-rames/

Çfarë numra i tregoi Grubi Ramës?

02/07/2021

Zv. Kryeministri i Parë Artan Grubi në forumin “Dialogu i Prespës” është fotografuar në një moment duke i treguar disa numra kryeministrit të Shqipërisë Edi Rama, transmeton TetovaSot.

“Ca numra interesant”, ka shkruar Grubi përmes rrjetit Facebook.
Siç mëson TetovaSot, Grubi Ramës ia ka treguar anketat e fundit, ku BDI vazhdon të ketë rritje të vazhdueshme dhe është dyfish më e fortë se partitë tjera shqiptare së bashku. Nga ana tjetër edhe anketa e fundit që u publikua sot, tregon që BDI fiton të gjitha komunat shqiptare në zgjedhjet lokale që do të mbahen ne tetor të këtij viti.

Ndryshe Grubi sot së bashku me liderin e Bashkimit Demokratik për Integrim është takuar edhe me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti.

Para këtij takimi, Ahmeti dhe Grubi kanë ulur në një tavolinë Kurtin dhe homologun e tij Edi Rama. Nuk dihet se cili ka qenë qëllimi i misionit të Ahmetit dhe Grubit që të afrojnë Ramën dhe Kurtin, pas një periudhe të marrëdhënieve të tensionuara midis tyre.
https://www.facebook.com/ArtanGrubi/posts/345979130224945