Bujar Osmani e huq muhabetin, pse i këndet del gjysmak : Me 49 mijë vota kërkohet përgjegjësi e jo Qeveri!

44

Zëdhënësi i BDI-së, Bujar Osmani në një status në rrjetin social Facebook ka thumbur opozitën shqiptare se me “49 mijë vota kërkohet përgjegjësi e jo Qeveri”, duke aluduar në koalicionin ASH-AAA.Por haron se është ajo VMRO- DPMNE njësoj si LSDM që e bën qeverinë me BDI,pra nuk thekson se edhe VMRO-DPMNE e Mickoskit në koalicion me partitë shqiptare opozitare kërkon Qeveri dhe mocion .Kujtojmë se ditëve të fundit pas rrethit të parë të zgjedhjeve lokale, opozita shqiptare po edhe ajo maqedonase paralajmëruan se do të ketë shumicë të re parlamentare.