Arben Çejku: Thirrja e Zaevit për të votuar Ramën thyen normë dhe kod të sjelljes ndërshtetërore (Video e Zaevit )

72

Ish-ambasadori i Shqipërisë në Maqedoninë e Veriut, Arben Çejku ka reaguar në lidhje me thirrjen e kryeministrit Zaev për të votuar Partinë Socialiste.(video e Zaevit për thirje maqedonasëve ne Shqipri të votojnë Sterjovskin dhe PS )

“Apeli i sotëm i Kryeministrit të Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev drejtuar votuesve në Shqipëri e veçanërisht përfaqësusve të komunitetit maqedonas, për të votuar PS dhe mikun e tij Edi Ramën, thyen një normë dhe kod të sjelljes ndër-shtetërore, kur në njërin nga dy vendet tona zhvillohen zgjedhje. Për më tepër ai krijon një precedent të rrezikshëm, nga i cili më shumë mund të dëmtohet vetë Zaev dhe partia e tij LSDM, që ai drejton, sesa ndihmon PS në Shqipëri”, shkruan Çejku