AKUZAT E THAÇIT, MINISTRI ISMAILI: NUK JA VLEN TË MERREM ME NJË NJERI SI THAÇI (VIDEO)

282

linku

http://shenja.tv/akuzat-e-thacit-ministri-ismaili-nuk-ja-vlen-te-merrem-nje-njeri-si-thaci-video/

I pyetur rreth akuzave të kryetarit të PDSH-së, Menduh Thaçi se ministri i Kulturës nga radhët e Alternativës, Hysni Ismaili, disa herë ka udhëtuar në Teheran, ministri Ismaili tha se nuk e ka ndërmend t’u përgjigjet akuzave të një njeriu i cili bashkë me ish kreun e ISIS-it, Ebu Bekër el-Bagdadi, Kasim Soleimani dhe shumë figura të tjera të rrezikshme, është në listën e zezë amerikane. /SHENJA/