Zyrtari i lartë i LDK-së e ‘godet’ Albin Kurtin: Nuk mund të ekzistojë një qeveri që dëmton raportet me SHBA-në

180

Zëvendëskryeministri i parë i Kosovës, nga Lidhja Demokratike e Kosovës, Avdullah Hoti, sërish ka kërkuar nga partneri i koalicionit, Lëvizja Vetëvendosje, heqjen e plotë dhe pa kushte të tarifës ndaj mallrave nga Serbia.

Ai ka përsëritur se nuk duhet të dëmtohen raportet me Shtetet e Bashkuara të Amerikës, të cilat kanë kërkuar që Kosova të bëjë një gjë të tillë, dhe kanë pezulluar ndihmat ekonomike për vendin, derisa të heqë tarifën.

Hoti ka thënë në Klan Kosova se asnjë qeveri nuk mund të ekzistojë nëse dëmtohen raportet me Uashingtonin.