VOA / Shqipëri: 6 raste të reja me COVID-19, shkon në 70 numri i të prekurve.

157

Autoritetet shëndetësore njoftuar edhe për 6 raste shtesë nga 35 teste të reja me COVID-19, duke e rritur numrin e të prekurve në 70 nga 64 dje, midis 700 testeve gjithsej. Dy persona kanë ndërruar jetë nga fillimi i situatës

5 rastet e reja janë gjetur në Tiranë, dhe 1 në Fier.

Tirana është më e prekura nga 50 raste, Fieri me 7 të prekur, Durrës ka 5 raste, Lushnja, Elbasani, Kavaja dhe Rrogozhina me 2 raste secili.

Në Spitalin Infektiv numri i të shtruarve me COVID-19 shkoi në 35 pacientë nga Tirana, Durrësi, Fieri, Elbasani dhe Rrogozhina.

Tre pacientë janë në terapi intensive, pa intubim dhe në të njëjtën gjendje klinike, ndërsa pjesa tjetër e të shtruarve në pavion janë në gjendje të qëndrueshme.