Tragjedia në Tetovë, homazh për 14 viktimat

40
epa09456810 Investigators at the scene following a fire at a hospital for Covid-19 patients in Tetovo, Republic of North Macedonia, 09 September 2021. At least fourteen deaths have been reported by the Ministry of Health when a fire, thought to have been triggered by oxygen cylinders that provide oxygen to patients with a more severe clinical case of Covid-19, broke out at the hospital. EPA-EFE/Georgi Licovski

Sot, me fillim prej orës 13:30 do të marshohet në Tetovë

Marshi që do të fillojë në Sheshin Ilira dhe do të përfundojë te Qendra Kovid e cila u shkrumbua nga zjarri, ku si pasojë vdiqën 14 persona.

“Njoftohen të gjithë qytetarët se në ora 13:30 tubohemi tek Sheshi Iliria ku do të marshojmë deri tek vendi i ngjarjes për nder të viktimave të rastit tragjik. Si fillim, duhet t’i respektojmë rregullat e Covid-19 dhe njëherit ju lutemi që ta keni parasysh se ky do të jetë një marsh paqësor në nder të të ndjerëve, duke e ditur se jemi ende në ditë zie dhe që homazhi të realizohet në mënyrën e duhur”, thuhet në njoftimin.