Thaçi uron Maqedoninë e Veriut për anëtarësim në NATO

227

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka uruar Maqedoninë e Veriut për anëtarësim në NATO.

“Urime shtetin tonë mik dhe aleatit tonë Maqedonisë së Veriut për anëtarësimin zyrtar në NATO”, ka shkruar Thaçi në Twitter, transmeton Klan Kosova.

“Ky është një moment i rëndësishëm për sigurinë dhe stabilitetin e rajonit. Kosova do ta ndjek shembullin dhe do të vazhdojë që të punojë për anëtarësim në NATO në mënyrë që të mund të japë kontribut në sigurinë globale”.