8.2 C
Tetovo
E martë, 27 Shkurt, 2024
BallinaLajmeTetovë qëndro edhe pak burrërisht , deri sa të del pranvera ,...

Tetovë qëndro edhe pak burrërisht , deri sa të del pranvera , kush vë bast …se a do kemi ,a nuk do kemi zgjedhje të parakohëshme lokale ?

Lajmi interaktiv

Se www.telegrami.mk ishte në dijeni të prapaskenave dhe përgaditjeve të lojës me debatin publik për BLLOKUN 57/A e njohur si SHIK JELLAK …ndërkombëtarët më sinjalizuan që më herët në Prishtinë me 26 janar 2022 se diçka po punohet në dobi të planit të ri SHIK JELLAK dhe zbutjes së qëndrimeve të pushtetarëve …,qysh ditën që Këshilli Komunal paralajmëroi debatin publik për me datën 22.02.2022 … duhej të krijohej alibi se ja ne po bëjmë çdo gjë por VIS MAJOR MINISTRIA E TRANSPORTIT do na i merka kompetencat …bile ironia nuk do ishte ironi po të mos ishte publike kur kryesuesi kërkoi REFERENDUM pra tua legalizojmë idenë …ÇËLLO MOS ..do ishte tragjike …pra nga LSDM -dega në Tetovë të paknaqurit që ishin prezent në debat sqaronin me kë u takua avokati përfaqsues i pronarëve të ri me datën 21.02.2022 te Hajbori …një ditë para debatit …me B…nga LSDM ..përmendin mbase dy persona,njëri po në takim ,tjetri në hije ……..ka edhe foto dëshmi …ne nuk përmendëm në këtë shkrim as të parin , as të parin në hije …as FIRMËN NDËRTUESE për të cilën veç dihet dhe angazhohen ..as për HOTELIN që duhet dikush ta “gëzojë “…por me rëndësi se shema deri në mbledhje funksionoi …ishalla në këtë shemë nuk është çdo hapsirë e lirë në TETOVË …se njerëzit janë të unët…dhe untia materiale është sëmundje ..për atë edhe themi ….TETOVËN nuk ua lanë baballarët trashëgimi….shumë…shumë shpejt.. populli do të rebelohet..takllas do shkojnë…prokuroria do hyjë në aksion ….shyqyr që ranë maskat …askush nuk ka kundër ndërtimit ..ama jo të konkuroni BEZOSIN …shyqyr që po ndërtohet …poshtë mbreti…le të na rrojë mbreti ….KOÇITI TETOVË ..Tetovë qëndro edhe pak burrërisht deri sa të del pranvera ,kush vë bast …se a do kemi ,a nuk do kemi zgjedhje të parakohëshme lokale ?…www.telegrami.mk

RELATED ARTICLES
- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments