Të përzgjedhurit e Dashmir Bearit barazojnë në ndeshjen e dytë kundër Gjeorgjisë,shkëlqen Hisar Ali Cali

54

Maqedonia e Veriut U-16 në futboll, ka zhvilluar dy ndeshje të mira kontrolluese në Talin të Gjeorgjisë kundër të njëjtës kombëtare shkruan Tetovasot.

Një barazim dhe një humbje minimale është rezultati i këtyre dy përballjeve .Ka spikatur sërish Hisar Ali Cali si protagonisti kryesorë i të përzgjedhurve të Dashmir Bearit që po bën një punë të shkëlqyer me këtë gjeneratë.
Ndeshja e sotme midis dy kombëtareve ka përfunduar me rezultat 1:1 ndërsa golin për Maqedoninë e Veriut U-16 e ka shënuar Admir Latifi.

Maqedonia e Veriut U-16 ka shënuar në disa përballje me Reprezentacione të ndryshme, rezultate shumë të mira ndërsa selektori Dashmir Beari ka bërë një skuadër shumë kompetitive.Tetovasot.