8.2 C
Tetovo
E martë, 27 Shkurt, 2024
BallinaSportStruga Trim Lumi i bën krenarë shqiptarët duke u shpallur kampione...

Struga Trim Lumi i bën krenarë shqiptarët duke u shpallur kampione e futbollit në Ligën e Parë të Maqedonisë së Veriut

FC Struga Trim Lumi ka arritur ta fitojë titullin e parë kampion në Maqedoninë e Veriut. Ekipi shqiptar triumfoi 3:0 ndaj Sileksit për ta siguruar matematikisht titullin, të parin në histori për ta.Shkëndijës-Tetovë.,Renova -Tetovë dhe Shkupi-Shkup iu bashkangjit edhe një klub futbolli shqiptar nga Maqedonia e Veriut kampion shtetërorë .

Struga Trim Lumi ishte themeluar në vitin 2015 dhe brenda tetë viteve arriti që të shpallej kampion në Maqedoninë e Veriut.

Edicionin e kaluar ata arritën të kualifikoheshin në garat evropiane.

Struga Trim Lumi ka 62 pikë në elitën e futbollit maqedonas, shtatë më shumë se Shkupi që është i dyti.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments