31.9 C
Tetovo
E hënë, 22 Korrik, 2024
BallinaLajmeStoltenberg: NATO nuk do të lejojë konflikt të gjerë në Ballkan

Stoltenberg: NATO nuk do të lejojë konflikt të gjerë në Ballkan

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, tha në Prishtinë më 20 nëntor se aleanca po shqyrton nëse është i nevojshëm shtimi i përhershëm i pranisë ushtarake në Ballkan. Stoltenberg i bëri këto komente duke iu referuar sulmit të armatosur të 24 shtatorit në Banjskë të Zveçanit. Stoltenberg, erdhi në Prishtinë pas vizitës në Bosnje e Hercegovinë ku tha se NAT0-ja është e shqetësuar me idetë e ndarjes dhe me ndikim rus.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments