SHOW MEDIATIK / ALI Ahmeti tani “zbulon” detaje shokuese: NATO-ja dhe G7 e kanë kopjuar agjendën e BDI-së? (VIDEO)

80

lajmi interaktiv

fakte shokuese për Ali Ahmetin …fakte nga kohë më të reja

NATO

G7

per ata qe nuk dijne gjuhen angleze …Ali mos te idhnohet LSDM

https://www.dw.com/sr/priprema-balkana-za-eu-mini-%C5%A1engen-i-zelena-agenda/a-55555517

fakte tronditese BDI u reformua me 05.06.2021

Të drejtën e autorsisë këshilltari i Ali Ahmetit ZVKPRMV Artan Grubi duhet tia kerkoje gazetarit te emisionit KLAN DEBAT qe eshte i painformuar i cili duhet ti kundervihet ne vend ,pra gjate emisionit …fluturon gazetari,fluturon Alia,fluturon Artani (qe ishte kendej kamerave )…me rendesi te behet muhabeti …kur nuk behet muhabeti hiq nder popull eshte vetvrasese per partine…liderin…pa le te jete kuturu per lisa…e kuptojme liderin e ka rende per rejtingun ….e ka rende …BDI eshte ne kembe te qelqta…dhe deklaratat ishin te dhena ne at stil …nervoza nuk mundet te mundet me kot e kot muhabete

=====================================

lajmi aktiv qe qarkullon

https://albeu.com/lajme/ahmeti-zbulon-detaje-shokuese-nato-ja-dhe-g7-e-kane-kopjuar-agjenden-e-bdi-se-video/73556/

Kreu i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti ka qënë sot mysafir në Klan Maqedoni ku ka folur rreth aktualitetit dhe agjendës së gjelbër, që ai dhe partia e tij e promovuan para disa ditësh.

Duke folur për këtë agjendë, Ahmeti deklaroi se edhe NATO-ja dhe vendet më të fuqishmë të botës, të cilat e përbëjnë G7’ën, kanë dalur pas BDI-së me agjendë të gjelbër.

Sipas Ahmetit, NATO dhe G7 kanë folur dhe i kanë kushtuar rëndësi agjendës së gjelbër, por pasi ai dhe partia e tij e promovuan agjendën e gjelbër. Ai tha se partia e tij matet me NATO-n dhe G7-tën e jo me LSDM-në

Ribrendimi jonë na çon më afër NATO-s sepse edhe NATO-ja doli me agjendë të gjelbër. Do të thotë i përkushtoi një pasus të tërë agjendës së gjelbër. Tani edhe G-7 doli pas nesh, do të thotë kuptohet se të gjitha këta kanë dalur pas nesh. Përderisa ka dalur G-7 pas nesh, ka dalur NATO-ja pas nesh, doli Edi Rama pas nesh, atëherë do të thotë se ne nuk matemi më me LSDM-në, por me NATO-n me G-7”, deklaroi sonte Ali Ahmeti, përcjell in7.

Kjo deklaratë e Ahmetit filloi të komentohet me të madhe në rrjet, shumica me tone komike.