8.2 C
Tetovo
E martë, 27 Shkurt, 2024
BallinaKurioziteteReshjet më të mëdha të borës për më shumë se 40 vjet...

Reshjet më të mëdha të borës për më shumë se 40 vjet në Seul të Koresë Jugore

Seuli ka regjistruar reshjet më të mëdha të dëborës për më shumë se 40 vjet.

Agjencia e motit të Koresë së Jugut, ka njoftuar se 12,2 centimetra borë kanë rënë në kryeqytet të shtunën, duke shënuar kështu reshjet më të mëdha të borës që nga viti 1981.

Reshjet shkaktuan bllokim trafiku, dhe disa përplasje të lehta, për të cilat nuk raportohet që ka të lënduar.

Qeveria e vendit ka angazhuar më shumë se 4,600 punëtorë për të larguar borën nga Seuli.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments