Ramush Haradinaj: Më sigurt për Kosovën me pas një qeveri të votuar

262

Përfundon takimi Thaçi-Haradinaj Pas takimit me presidentin, kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës Ramush Haradinaj, tha se ky subjekt mendon se më sigurt për Kosovën është me pasur një qeveri të votuar në Parlament. “Së shpejti, kurdo që është e mundur sesa me vazhdu gjendjen me një qeveri të shkarkuar“, tha Haradinaj, duke shtuar se AAK-ja nuk mendon se në këtë situatë në vend të shkohet në zgjedhje. “Qeveria e ardhshme mund te jetë e përkohshme, por shpalljen e zgjedhjeve tash e shohim si të pamundur dhe të paarsyeshme“, përfundoi kreu i AAK-së./21Media