31.9 C
Tetovo
E hënë, 22 Korrik, 2024
BallinaLajmePërfshihen nga zjarri dy zyra në Institutin e Mjekësisë Ligjore

Përfshihen nga zjarri dy zyra në Institutin e Mjekësisë Ligjore

Një zjarr i ka përfshirë disa zyre të Institutit të Mjekësisë Ligjore të Kosovës në Prishtinë mëngjesin e së martës. Zjarrfikësit janë parë në vendin e ngjarjes duke punuar për ta shuar zjarrin. Zjarri i ka përfshirë disa zyre në katin e dytë të ndërtesës së Institutit si dhe pjesën e çatisë mbi to. Nuk raportohet për persona të lënduar, sipas Policisë së Kosovës.Policia e Kosovës tha se zjarri në dy zyre të Institutit Mjekësisë Ligjore në Prishtinë u raportua në orën 8:00 të martën. Policia doli menjëherë në vendin e ngjarjes dhe tha se zjarrfikësit e kanë lokalizuar zjarrin. Nuk dihet se çfarë mund ta ketë shkaktuar zjarrin në ndërtesën e këtij Instituti. Policia tregoi se i ka nisur tashmë hetimoret “për sqarimin e plotë të rrethanave që karakterizojnë ngjarjen.”.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments