7.7 C
Tetovo
E martë, 27 Shkurt, 2024
BallinaMarketingLAOR Medical Lab / Ju ofron paketën speciale me 50% zbritje,për matjen...

LAOR Medical Lab / Ju ofron paketën speciale me 50% zbritje,për matjen e niveleve të hormoneve ACTH dhe Kortizol.

Testi hormonal ACTH zakonisht bëhet bashkë me testin kortizol, për shkak se simptomet e pranisë së shtuar ose të zvogëluar të ACTH-së vijnë zakonisht si rezultat i pranisë së shtuar ose të zvogluar të kortizolit.

🔻Simptomat e kortizolit të shtuar nga ACTH i tepërt janë:

↗️Shtim në peshë

↗️Yndyrë shtesë në shpatulla

↗️Shenja rozë ose vjollcë në pjesë të trupit tuaj

↗️Mavijosje e lehtë

↗️Më shumë qime në trup

↗️Dobësi muskulore

↗️Aknet (puçrrat)

↗️Hiperpigmentim

🔻Simptomat pranisë së ulët të kortizolit janë:

↘️Humbje peshe

↘️Të vjella

↘️Diarre

↘️Dhimbje barku

↘️Marramendje

↘️Njolla të errëta në lëkurë

↘️Dëshira për kripë

↘️Lodhje

LAOR ju ofron paketën speciale me 👉50% zbritje👈 për matjen e niveleve të hormoneve ACTH dhe Kortizol. Ju presim çdo ditë pune nga 🕑07:00 deri në 20:00 dhe të shtunën nga ora 🕑🕑08:00 deri në ora 16:00. Për më shumë informacione, na kontaktoni në 📲075 273 746 (poashtu viber ose whatsapp).

RELATED ARTICLES
- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments