19.2 C
Tetovo
E martë, 25 Qershor, 2024
BallinaKronikëKumtesë nga SPB TETOVË

Kumtesë nga SPB TETOVË

Më date 06.06.2024 në ora 11.30 efektivët e policisë nga
Departamenti për të Huajt-Gostivar, kanë arrestuar personat Z.Zh.
(54) dhe H.T.(58), të dy nga Republika e Shqipërisë, të cilët kanë
qëndruar në zonë me qëndrim të parregulluar. Ata janë mbajtë në
stacionin policorë për procedura të mëtejshme.
……
Më datë 06.06.2024 rreth orës 12.30 në DPB-Gostivar, 62-
vjeçarja R.T. nga Gostivari ka raportuar se pas një depati të
shkurtë verbal përpara shtëpis së saj ishte sulmuar fizikisht, nga
fqinja S.A.(45) dhe burri i saj S.A.(46). Janë marrë masa për të
pastruar çështjen.
……
Më datë 06.06.2024 në 19.15 pm në DPB-Gostivar, personi
S.A. (24) nga Vrapçishti i Gostivarit ka raportuar se rreth orës
18.30 në vendin e punës në një objekt hotelierik në rrugën e
,,JNA” në Gostivar, personi H.S. ishte referuar në mënyrë
agresive ndaj tij dhe e kishte kërcënuar. Janë marrë masa për të
pastruar çështjen.
……
Më datë 06.06.2024 në orën 12.30 në DPB-Gostivar është
raportuar se në rrugën lokale për në Vërben të Gostivarit, afër
Parkut Kombëtar ,,Mavrova”, personi V.O.(57) nga Mbretëria e
Holandës, duke drejtuar motçikletën “ktm”, ai humbur kontrollin
dhe ra në rrugë. Në aksident, motoçiklisti ka pësuar lëndime të
rënda trupore të konstatuara në Qendrën Mjekësore në Gostivar.
Inspektimin në vendin e aksidentit e ka kryer ekipi nga DPB-
Gostivar.
……
Më datë 06.06.2024 në orën 17.00 në DPB-Gostivar është
raportuar se në rrugën lokale për në Gradec të Gostivarit,
B.H.(40) nga Çegrani i Gostivarit, duke drejtuar motoçikletën
,,Piaggio” me shenja regjistrimi të Gostivarit, ka humbur kontrollin


dhe ka ra në rrugë, me ç’rast ka pësuar lëndime të rënda trupore
të konstatuara në Qendrën Mjekësore-Gostivar. Inspektimin në
vendin e aksidentit e ka kryer ekipi nga DPB-Gostivar.
……

RELATED ARTICLES
- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments