Komisioni miraton protokollin: Do të lejohen koncertet dhe ngjarjet publike

187

Komisioni për sëmundje infektive miratoi protokollin për organizimin e ngjarjeve publike në një mbledhje sot, i cili u propozua javën e kaluar nga përfaqësuesit e Shoqatës së Muzikantëve dhe Organizatorëve të Ngjarjeve, konfirmoi sot Ministri i Shëndetësisë Venko Filipçe, përcjell Gazeta Express.

Në një prononcim për mediat pas vizitës në Spitalin e Fëmijëve Kozle, Filipçe tha se sot u dha leja për të organizuar ngjarje publike me faktin se vendi duhet të mbushet jo më shumë se 50 përqind të kapacitetit ku do të organizohet ngjarja.