7.7 C
Tetovo
E martë, 27 Shkurt, 2024
BallinaOpinionHysamedin Feraj / Vuçiqi dhe Baton Haxhiu po kërkojnë që Ali Ahmeti...

Hysamedin Feraj / Vuçiqi dhe Baton Haxhiu po kërkojnë që Ali Ahmeti ti fitoj zgjedhjet në Maqedoni

Shkruan, Hysamedin Feraj

Vuçiqi paska dhënë mbështetje (“votuar”) për zgjedhjen Ali Ahmetit dhe fitoren e BDI-së në MV. Që, më në fund, të dalë hapur me sa duket e paska trimëruar “aksioni” i sotëm i Zijadin Selës.
Dëshiron t’i mbaj që tani në pushtet në MV, që mos t’i kërkojë kur të jetë vonë, siç po kërkon Thaçin e Mustafën në RKS!

Për këtë qëndrim, më parë janë angazhuar Baton Haxhiu, Blendi Fevziu, etj.
Interesant është se Batoni me median e tij i paraprin Vuçiqit: edhe sot, para zëdhënësit zyrtar të Vuçiqit, Batoni përgënjeshtori se ka pasur plan serb për atentat kundër Albin Kurtit. Apo dikush e ka bërë pa ditur gjë Batoni dhe Vuçiqi?
Kujdes kur flet Batoni, prapa (i vonuar) tij qëndron Vuçiqi!

RELATED ARTICLES
- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments