Grubi / Është mobilizuar një lëvizje anti BDI, gjithë janë bërë bashkë kundër BDI-së (VIDEO)

182

Ish Ish deputeti i BDI-së, Artan Grubi, sonte në Click Plus në TV21 foli për gjendjen aktuale që ndodhet në Maqedoninë e Veriut me virusin Covid-19. Grubi sonte foli edhe për situatën aktuale politike në vend, ku sipas tij bashkimi i partive poltike është i mirëseardhur dhe BDI gjithnjë ka thirurr për një bashkim të tillë.

Grubi në #ClickPlus: Është mobilizuar një levizje anti BDi, gjithë janë bërë bashkë kundër BDI

Geplaatst door TV21 op Woensdag 22 april 2020

“Një çik e çuditshme gjithë ky unifikim i të gjtihë atyre partive,  ne si BDI e kemi kërkuar që të bashkohen siç është BESA, Alternativa, Aleanca, PDSH-ja dhe më vjenë mirë që më në fund që janë bashkuar rreth një çështje dhe një kërkese dhe mund të shofim një unifikim të tyre dhe këtë e përshëndes dhe e përgëzojë dhe urojë që të vazhdojë më tutje bashkëpunimi i tyre që ne ka kohë që e kemi kërkuar” u shpreh Grubi.