Greqia shton masat, 352 të infektuar deri tani

154

Edhe Greqia ka shtuar masat në mënyrë që të parandalojë përhapjen e mëtejshme të koronavirus.

Sipas autoriteteve greke janë shënuar 21 raste të reja duke e çuar në total 352 numrin e të infektuarve. 65 prej tyre trajtohen në spital, ku vetëm 9 janë në gjendje të rëndë.

2 fshatra janë futur në karantinë. Sipas zëdhënese së ministrisë shumë vëndet publike dhe bizneset janë mbyllur. Ajo thotë se supermarketet dhe farmacitë do qëndrojnë të hapura.

Top Channel