Elmedin Memishi nga Besa -selam Taravarit: Pas 12 Prillit debat do të ketë mes Kasamit dhe Ahmetit

480

Zëdhënësi i Lëvizjes BESA, Elmedin Memishi ka kundërshtuar Arben Tarvarin i cili tha se lider i opozitës është Ziadin Sela. Sipas tij pas 12 Prillit në debat do të jetë Bilall Kasami si lider i pozitës dhe Ali Ahmeti si i opozitës.

“Pas #12Prillit do të jetë shumë e qartë se debat publik do të ketë Bilall Kasami si lider i pozitës tek shqiptarët dhe Ali Ahmeti si lider i opozitës, kuptohet nëse DUI arrin të mbijetojë në skenën politike si parti opozitare!”.

Ndryshe deri tani kemi dy koalicione edhe atë ASH- AAA dhe LSDM -BESA ndërsa BDI, PDSH dhe VMRO do të shkojnë të vetme në zgjedhje.