Edhe sekretari britanik i Shëndetësisë i prekur nga koronavirusi

171

Sekretari britanik i Shëndetësisë, Matt Hancock, ka dalë pozitiv në testet për koronavirus.

BBC raporton se ai është vetizoluar në shtëpi dhe se simptomat e tij janë të lehta.

Pak orë më herët është bërë e ditur se edhe kryeministri britanik, David Cameron, është infektuar me koronavirus.

Në një video të postuar në Twitter, Johnson ka thënë se ka simpotoma të lehta dhe se planifikon të vazhdojë me udhëheqjen e qeverisë.

Boris Johnson #StayHomeSaveLives@BorisJohnson

Over the last 24 hours I have developed mild symptoms and tested positive for coronavirus.

I am now self-isolating, but I will continue to lead the government’s response via video-conference as we fight this virus.

Together we will beat this. #StayHomeSaveLives

Embedded video

332K12:15 PM – Mar 27, 2020Twitter Ads info and privacy177K people are talking about this

Më 26 mars, autoritetet shëndetësore në Britani kanë raportuar për 40 vikima të reja nga koronavirusi, të cilat e kanë çuar në 144 numrin total të tyre.

Numri total i të infektuarve të konfirmuar në Britani ka qenë 3,269 më 26 mars.

Top Channel