19.2 C
Tetovo
E enjte, 30 Maj, 2024
BallinaOpinionArsim Zekolli për supremacinë maqedonase: Partitë shqiptare të bojkotojnë institucionet

Arsim Zekolli për supremacinë maqedonase: Partitë shqiptare të bojkotojnë institucionet

Analisti politik Arsim Zekolli ka adresuar nacionalizmin e shpërthyer dhe të shfaqur maqedonas me supremaci institucionale në një postim të tij në rrjetet sociale.

“Pas ardhjes ne pushtet ne 2006, Gruevski imponoj te ashtuquajturin “moratorium mbi ceshtje etnike”.

Ne mendimin tim, politika Shqiptare duhet te shpall vullnetarisht moratorium nje-vjecar nga pjesemarrja ne Qeveri, Kuvend, MPB, MPJ dhe pjesemarrje mediale ne mediume maqedonase. Nuk ka votim ne Kuvend. Ne emer te, a po, clodhjes se Maqedonasve nga kletite Shiptari.

Partite kan mjaft para per te mbijetuar. Sakrifice e vogel, pra.

Nje vit.” ka shkruar Zekolli.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments