Alsat-m / Bombë në burgun e Tetovës

277

Alsat njofton se para pak çastesh  në afërsi të derës hyrëse të burgut të Tetovës është gjetur një bombë. Bomba e hedhur fatmirësisht nuk ka eksploduar. Në bazë të informacioneve të para të pakonfirmuara dyshohet të jetë bombë dore e tipit kashikara. Ende nuk dihen motivet e hedhjes së bombës. Sektori i Punëve të Brendshme ka izoluar gjithë rrugën dhe pritet që ekipi anti-bombë  të arrijë në vendngjarje për ta larguar mjetin shpërthyes./Alsat

linku https://www.alsat-m.tv/bombe-ne-burgun-e-tetoves/