16.9 C
Tetovo
Monday, September 28, 2020

MAQEDONI

Zoran Zaevi / Javën tjetër, LDSM dhe BDI do të ndajnë...

https://www.youtube.com/watch?v=mY3snfWAuXA&feature=emb_title Nga java tjetër, qeveria do të fillojë emërimin e drejtorëve të rinj në ndërmarrjet publike. Kryeministri...

RAJON

VOA / Konstituohet parlamenti i ri i Malit të Zi

Deputetët e Kuvendit të Malit të Zi, këtë javë kanë votuar për pozitën e kryetarit të ri të...

ARSYET E ARRESTIMIT TË NASIM HARADINAJ

Dhomat e Specializuara kanë lëshuar një komunikatë në të cilën përmenden arsyet e arrestimit të nënkryetarit të Organizatës së Veteranëve të Luftës...

BOTA

KULTURËOpinion

EKONOMI

Qeveria e Maqedonisë do të subvencionoj pagat për tre muajt e...

Një total prej 350 milion euro do të jetë me vlerë paketa e katërt e masave ekonomike që qeveria do të përpiqet...

CIGARET DO TË SHTRENJTOHEN PËR 5 DENARË, RIKTHEHEN PAKOT ME 20...

Për shkak Ligjit të ri duhan në periudhën e ardhshme të gjithë paketimet duhet të kenë nga 20 cigare, me çka, paketimet...

SPORT

Teknologji

AUTOMOTO

Volvo S60 i prodhuar në Amerikë vjen në Europë

Volvo ka filluar të eksportoj nga SHBA modelin e ri S60, i cili prodhohet në fabrikën në Karolinë të Jugut.

KY ËSHTË FERRARI F430 I VETËM MANUAL NË BOTË

Ferrari F430 është modeli i vetëm i kompanisë prodhuese luksoze të veturave që posedon opsionin e ndërrimit manual të shpejtësive.