Bujar Osmani rendit “sukseset” e BDI-së,por vlojnë vërejtjet në rrjete sociale -për gabime logjike…

0
255

lajmi interaktiv

propaganda eshte segment i jetes por ngandonjehere i ngjan fjales se urte shqipe duke hjekur vetullat po i nxjerr syte ,me mire hiq se diqka,se te hakmeret

pika 1 ) Dini gjë se presidenti konsesual i LSDM-BDI-s ka fituar,kur ende nuk ka filluar kampanja (nëse e ka per Ivanovin në mandatin e parë dhe te dyte ok …sepse perkrahja eshte edhe kur nuk dalish te votojsh dhe i ndihmojsh …)

pika 2 dhe pika 3 sipas kuptimit logjik jane identike (e njëjta logjikë e pika 2 ka dale si prodhim i pika 3 ose e pika 3 prodhon piken 2 ,kjo nuk qendron ne gramatiken dhe sintaksen shqipe …qfar ju desht ky gabim logjik si me shkruajt A.G jo Bujar Osmani .)

pika 4 Gjuha shqipe zyrtare (duhet ta shenoje cilin vit .Lideri A.A -7 here e ka zyrtarizuar ?..nese B.O flet per 2018 Zaevi thote une e zyrtarizova (MUKI prodollzhi od DUI se kitat so tugji perja )

pika 5 antarsimi ne NATO ? kur nga 2002 deri 2018 cilin vit se u rrit djali u be burre 16 vite pritje,eshte tash koha e koalicionitku jane edhe LSDM PDSH, ASH te Dy BESAT pra edhe RDK e Veselit

pika 6 Fillimi i negociatave me BE? kur nga 2002 deri 2018 cilin vit se u rrit djali u be burre 16 vite pritje,eshte tash koha e koalicionitku jane edhe LSDM PDSH, ASH te Dy BESAT pra edhe RDK e Veselit

pika7.Perfaqsimi i drejte na qenka TOP ? dhe pika 9 gati se ne kuptimin logjik jane nje . Cudi kur per cdo zgjedhje keni rrjedhe negative shkon duke u ra rejtingu te elektorati ,per shkak se i shperngulet gjithe te rrinjte,mbase TOP per familjaret tuaj PO.

pika 8.Universiteti shtetror shqiptar ne Shkup ? Lexoe mire titullin Universiteti Nena Tereze ne Shkup ne tre gjuhe ashtu e ka zyrtarisht vizen nga qeveria e Gruevskit

pika 9.Rekord investimesh te huaja dhe vende te reja pune ? Ku o Bujar Djali ne Maqedonine Lindore PO ,ne Maqedonine Perendimore as nje fabrike ku o Bujar Djali apo duhet syzat trodimenzionale ti perdorim

10….nuk ka , ciao, nema vishe

P.S. sa pak shume pak pa le te jene edhe te verteta keto vula te BDI-se per 18 vite pushtet sa pak, sa pak, sa pak …te gjitha keto behen per nje mbledhje ne qeveri e jo per 18 vite nga 365 dite sa ka viti …