Gjendet një i vrаrë brenda veture afër Radushës

62

Një person pa shenja jete, me plagë nga armë zjarri, është gjetur në ora 1:40 pas mesnatës në automjetin “reno megan” me targa provuese në udhëkryqin mes fshatrave Radushë dhe Sfilarë, Shkup.

Siç kumtoi sot MPB-ja, personi është gjetur nga ana e nëpunësve policorë nga Sektori policor – Saraj.

“Pas masave të ndërmarra, u konfirmua se bëhet fjalë për personin A.A. (39) nga fshati Nikushtak, komuna e Likovës. Një mjek nga ndihma urgjente mjekësore e ka konstatuar vdekjen. Me urdhër të Prokurorit publik, trupi u dërgua për autopsi”, njofton MPB.

Po ndërmerren masat për ndriçimin e rastit.