Takimi partiak LSDM-VMRO-Zaevi sillet si PUTINI po keqpërdor zyrat e Qeverisë që janë të Popullit …

0
160

Fluturon ,fluturon demokracia,jemi në huntë partiake,të LSDM-së .Nova Makedonija sjell lajmin se takimi i liderëve ka filluar pra partiak LSDM-VMRO-DPMNE edhe ate në qeveri …jo në seli … ME TAMAM IMITIM I PUTINIT…në prapavijë po punon me …BDI-në e kapur për shprazje të territoreve shqiptare posaçërisht në Pollog me metoda DEMOKRATIKE (mos investim, pa perspektivë,moshapje fabrikash etj…) .Qytetet dhe fshatrat shqiptare po boshatisen …vetëm këtë vikend 800 të rrinjë nga Pollogu ikën për kafshatën e bukës në Gjermani …Në takim të liderëve partiak në zyrat e popullit VMRO-DPMNE do të kërkoje Udhëheqës të PSP nga jashtë . Atherë një udhë e dy punë edhe kryetarin e Qeverisë ne nga www.telegrami.mk si qytetarë dhe nënshtetas të këtij shteti kemi të drejtë ta kërkojmë nga jashtë sa nuk është vonë …

Почна средбата помеѓу Заев и Мицкоски

Од НМ -21:01 10.03.2019152

 Сподели Facebook Twitter Google+ Email

Фото: Дарко Андоновски

Во Владата вечерва почна средбата на премиерот и претседател на СДСМ Зоран Заев со лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски.

На лидерската средба, како што најави претходно премиерот Заев, ќе се разговара за претстојните претседателски избори, реформските закони и се што е во интерес на државата.

– Мене ми е значајно да разговараме за престојните претседателски избори, за евроинтеграцискиот процес на нашата земја заради тоа што дури и НАТО не е завршено се уште, изјави вчера меѓу другото Заев.

Покрај претседателските избори и реформските закони, изјави Мицкоски, ќе се разговара и за Предлог законот за Специјалното јавно обвинителство кој го добиле во работна верзија, а ќе го отвори и прашањето за предвремени парламентарни избори.