Sulejman Mehazi / Lamtumirë Trump e Grenell, deshët t’a krijonit mini-republikën serbe brenda Kosovës

46

linku https://www.botasot.info/aktuale-lajme/1420169/analisti-lamtumire-trump-e-grenell-deshet-ta-krijonit-mini-republike-serbe-brenda-kosoves/?fbclid=IwAR1LZfkMOrMjLifpAMquMACC64aETu9XlVz01MjYKZ208k6swPEVjyVCyGI

Sulejman Mehazi, analist politik, i ka uruar fitoren Joe Bidenit, presidentit të ri të SHBA-së.

Ai ka akuzuar presidentin e deritanishëm Donald Trump dhe ambasadorin Richard Grenell, se deshën të bënin një mini-republikë serbe brenda Republikës së Kosovës.

Reagimi i tij:

Lamtumirë Trump e Grenell!, ju që me Serbinë bëtë plane për t’ia marrë pjesën më të bukur Kosovës, Ujmanin, që me anë të Asociacioneve të qyteteve serbe donit të bënit mini-republikë serbe brenda Republikës së Kosovës, që përkrahët fuqishëm minishengenet serbe-ruse në kurriz të shqiptarëve.

Lamtumirë për shkak humbjes së thellë e pikëllimit të madh të serbëve, vuçiqave, daçiqave e brnabiqave!

Urime Presidenti i ri i SHBA-ve Joe Biden, paçi jetë të gjatë e suksese në të mirën e njerëzimit e në të mirë të bijës suaj Kosovë.