Southgate flet për gjasat që Kosova ka për kualifikim në Euro 2020

0
73

Trajneri i kombëtarës angleze, Gareth Southgate, ka folur për media pas takimit me Kosovën.

Southgate tha se kanë pritur një lojë të vështirë me ekipin tonë, por që ndeshja doli të ishte më e vështirë me kalimin e kohës. Kujtojmtë se Anglia shkoi në pushimin mes lojëve me rezultat 5-1 dhe ndeshja mendohej se kishte mbaruar. Por selektori uroi ekipin tonë për karakterin e treguar.

Kur u pyet se a mendon që Kosova ka mundësi të kualifikohet tutje ai u shpreh kështu:

“Defenitivisht”

“Është shumë ngushtë në këtë grup, por ju keni një shancë edhe në playoff gjithashtu. Ju duhet të jeni krenar për ekipin e juaj për shkak se keni një ekip shumë të mirë me të ardhme të ndritur”

Anglia fitoi lojën 5-3, mirëpo djemtë tanë treguan një paraqitje shumë të mirë./Gazeta Express/