Shqiptari i parë në histori,Robin Haxhi Krasniqi u shpall kampion bote në kategorinë IBO dhe WBA gjysmë të rëndë.(video)

98

Mbrëmë, Robin Haxhi Krasniqi u shpall kampion bote në kategorinë IBO dhe WBA gjysmë të rëndë.

Ai nokautoi Dominic Boesel në rundin e tretë, duke fituar dy titujt

Kështu, ai bëhet shqiptari i parë në histori që arrin këtë sukses.

Haxhi ‘Robin’ Krasniqi ka festuar titullin kampion bote në boks me këngë patriotike.

Boksieri nga Kosova  ka arritur ta mposht me nokaut pas vetëm tre raundesh Dominic Boesel.

Ky triumf në meçin e zhvilluar në GETEC Arena në Magdeburg të Gjermanisë bëri që Krasniqi të fitojë titullin e botës në peshat gjysmë të rënda në IBO dhe WBA.

Festa e boksierit nga Juniku, por edhe e gjithë shqiptarëve ishte e madhe, pasi është hera e parë që kemi një kampion bote.

Megjithatë, Haxhi Krasniqi nuk ka harruar asnjëherë rrënjët e tij dhe festa e pas meçit nuk kishte se si të mungonte me këngë patriotike.

Festa e Haxhi Krasniqit EMOCJONALE me këngën e Ilir Shaqirit Kosovari 🇽🇰🇦🇱❤

Geplaatst door Kosovar Shqipëtar op Zondag 11 oktober 2020