22.8 C
Tetovo
Saturday, August 15, 2020

MAQEDONI

RAJON

Rasti i Karaçevës: Berisha kërkon dorëheqjen e Qalaj, Musliu thirrje në...

Komisioni për Çështje të Sigurisë dhe Mbrojtjes ka diskutuar lidhur me situatën e Sigurisë në Republikën e Kosovës, dhe futjen e pjesëtarëve...

Haradinaj mbledh Këshillin Drejtues, temë diskutimi edhe dialogu me Serbinë

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës pritet të mblidhet sot në ora 16:00, për të diskutuar rreth aktualitetit politik në vend, por edhe...

BOTA

KULTURËOpinion

EKONOMI

Qytetarët të pakënaqur me bankat në Kosovë, mbi 700 ankesa që...

Në adresë të Bankës Qendrore të Kosovës kanë shkuar gjithsej 755 ankesa të konsumatorëve kosovarë ndaj bankave komerciale në vend, vetëm prej...

DW / Rënie e pandalshme e monedhës turke

Murat Uysal pritej ta nxirte Turqinë nga recesioni dhe kriza e monedhës. Një vit pas marrjes së detyrës kreu i Bankës Qendrore...

SPORT

Teknologji

Shqipëria në krah të SHBA-ve për Rrjet të Pastër

Shqipëria është bërë pjesë e grupit të vendeve që i janë bashkuar nismës së Shteteve të Bashkuara Clean Network (Rrjet i pastër)...

AUTOMOTO

Volvo S60 i prodhuar në Amerikë vjen në Europë

Volvo ka filluar të eksportoj nga SHBA modelin e ri S60, i cili prodhohet në fabrikën në Karolinë të Jugut.

KY ËSHTË FERRARI F430 I VETËM MANUAL NË BOTË

Ferrari F430 është modeli i vetëm i kompanisë prodhuese luksoze të veturave që posedon opsionin e ndërrimit manual të shpejtësive.