21.5 C
Tetovo
Monday, July 6, 2020

MAQEDONI

RAJON

Greqia mbyll kufirin për shtetasit e Serbisë deri më 15 korrik

Serbia ka shpallur gjendje emergjente në Beograd të premten, duke rikthyer masat kufizuese për të ngadalësuar përhapjen e COVID-19.

Basha: Qeveria Rama do marrë fund, PD po përgatit planin për...

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha u takua këtë të diel me disa qytetarë dhe sipërmarrës në qytetin e Korçës, për të...

BOTA

KULTURË

Opinion

EKONOMI

Mijëra kosovarë ia mësynë bregdetit të Shqipërisë

Mijëra kosovarë ia mësynë këtë të shtunë bregdetit të Shqipërisë. Raportohet për radhë kilometrike në Rrugën e Kombit. Në...

Angli, Ministri i Financave: Hani jashtë për të mbështetur restorantet

Ministri i Financave, Rishi Sunak inkurajoi sot britanikët të “hanë jashtë për të mbështetur” punësimin në restorante, në ditën e parë të...

SPORT

Teknologji

CERN-i që zbuloi grimcën e Zotit, tash zbulon një grimcë ekzotike...

Një lloj tjetër i grimcës që nuk është parë kurrë më herët është gjetur nga CERN-i. Një projekt i...

AUTOMOTO

Volvo S60 i prodhuar në Amerikë vjen në Europë

Volvo ka filluar të eksportoj nga SHBA modelin e ri S60, i cili prodhohet në fabrikën në Karolinë të Jugut.

KY ËSHTË FERRARI F430 I VETËM MANUAL NË BOTË

Ferrari F430 është modeli i vetëm i kompanisë prodhuese luksoze të veturave që posedon opsionin e ndërrimit manual të shpejtësive.
- Advertisement -