Muki i përgjigjet Ali Ahmetit, pasi i tha se e ka lutur të bëhet deputet i BDI-së

0
130
Ahmeti: “Muhamed Zekiri më kërkoi ta propozoj si kandidat të BDI-se për deputet”

Ahmeti: “Muhamed Zekiri më kërkoi ta propozoj si kandidat të BDI-se për deputet” Ахмети: Мухамед Зекири ме молеше да го предложам како кандидат за пратеник на ДУИ

Posted by TV21 on Thursday, April 18, 2019

Në intervistën për TV21 në emisionin Click Plus, Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim Ali Ahmeti ka folur edhe për marrëdhëniet me partnerët e koalicionit.

I pyetur rreth komenteve të nënkryetarit të LSDM, Muhamed Zekiri, Ahmeti ka thënë se nuk dëshiron ta komentoj fare Zekirin sepse thotë gjëra të pavërteta. Ahmeti tha se nënkryetari i tanishëm i LSDM-së, para disa viteve i ka kërkuar që ta bej deputet të BDI-së.
“Ky Muhamedi, ka ardhur tek zyrat e mia para disa viteve gjersa punonte në Alsat duke kërkuar që të bëhet deputet nga radhët e Bashkimit Demokratik për Integrim. Unë e inkurajova që të vijon kontributin e tij si gazetar në Alsat.” thotë Ahmeti.
Nga ana tjetër deputeti dhe nënkryetari i LSDM-së, Muhamed Zekiri thotë se nuk ka diçka shtesë që ta komenton liderin e BDI-së Ali Ahmeti. Zekiri me një fjalë të shkurtër demantoi fjalët e Ahmetit që tha në tv 21.


“Gjuha shkon aty ku dhemb dhëmbi”, ky është komenti i shkurt i Zekirit në FB duke shtuar se gjithçka që ka pasur të thotë për BDI-në e ka thënë publikisht.
Muhamed Zekiri javë më parë deklaroi se sa më largë nga BDI aq më mirë.

Ahmeti: “Muhamed Zekiri më kërkoi ta propozoj si kandidat të BDI-se për deputet”

Ahmeti: “Muhamed Zekiri më kërkoi ta propozoj si kandidat të BDI-se për deputet”Ахмети: Мухамед Зекири ме молеше да го предложам како кандидат за пратеник на ДУИ

Geplaatst door TV21 op Donderdag 18 april 2019

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here