Muki / BDI u frikua të dalë me kandidat në zgjedhje, na luti ta përkrahë Pendarovskin ( video)

210

Bdi po i jep shpejtësisë ler për të kapur vagonin e fundit të trenave që nuk qarkullojnë më.Pamje nga filmat e Italise post lufte te 1945 po duken plot gati 70 vite me pas ,pamje jo të zbehta,jo te dhimbshme por vajtuese te lojrave te femijeve te pas luftes se dyte botrore ,kur Italia sa po kishte hyre ne fukarrallekun historik gjithepopullor dhe femijet per te luajtur ne fantazine e tyre duke menduar se edhe bomba e gjetur mund te shutohet si top futbolli qe u mungonte ,dhe ata eksplodonin pra per femijet qe nuk mendonin per pasojat ,por vetem per lojen, pasojat ishen gjymtymet ne trup ose vdekjet …BDI ne korelacion me kohen eshte edhe me keq …te kesh kapital LUFTEN e 2001 dhe ta humbish por ta fitosh vetem aspektin material te asaj per nje grup njerezish ,te harosh femijet dhe familjaret e deshmoreve te mos perkujdesesh ,normal se nema e nenave dhe prinderve jo do te zere por do te vrase historikisht .Historia do njeres gjithnje i ka hedhur ne taborrin e TURPIT… te kerkosh ndihme nga LSDM kjo ka qene e njohur per nje grup njerezish ,dhe tash kur partite edhe te bllokut maqedonas jane jo te interesuar per votat shqiptare tash e tutje edhe VMRO-DPMNE do te jene te mishruara per votat shqiptare,sepse pa votat e shqiptareve as Qeveria as Presidenti i shtetit behet… kjo per kreun e BDI-se nga 2001 ishte e njhur por ata na shitnin ato bombat e filmave italian se mund te eksplodoje dhe pasuroheshin …e per shtetin kurgje nuk eshte letra pra paraja ajo i podhon letrat ne kete rast denaret dhe pastaj shendrohen ne euro dollare franka zvicrane ,me rendesi eshte qe nje vit dy vite dhjetra vite te shtyhet realizimi kerkesave nacionale shqiptare sepse edhe atyre u duhej per elektoratin e tyre hedhja hy syve nacionalizmi i shehur ne petkun shtetrore …aq larg shkohej sa Ministra, drejtore te BDI-se sa qe me filluan te ofendohen kur u thua milionera ,ata duan te quhen dhjetra milionera,per te treguar ne familjen e vet ne lagjen e vet ,ne qytetin e vet se sa te forte qe jane tek xhak Aliu ,tek MUSA XHAFERI (e shkruajm me te madhe sepse ky eshte babai faktik i BDI-se ),tallja e ish deputetit F.Veliu-Daja me intelegjencen e shqiptareve per dy mandate ne Parlament te Maqedonise asnjehere nuk e ngriti qeshtjen e veteraneve dhe te deshmoreve te UCK-se,tash na luan rolin e te idhnuarit filma filma ilegale te LPKS-se tash legale…tash ndegjojeni zerin e Mukit…e kerkuat dhe u ngucet me ate qe eshte me e ndershme tek shqiptaret ruajtja e identitetit ,ju i tregtuat votat ama jo POPULLIN ,populli sa ka filluar ua beje UAAAAA…te gjitha te palarat do ua nxjere ne shesh sepse votat e shqiptareve i tregtuat e tash tregtaret e rrinje do i tregtojne shohim e bejme zeri i MUKIT ka filluar te jehoje shum shpejt edhe do u shurdhoje jehona…