Konsumoni dy banane në ditë, ja çfarë ndodh me trupin tuaj

    0
    141

    Bananet janë një ndër frutat më të pëlqyera nga njerëzit. Ato janë të shijshme të pjekura, të gatuara, të thata dhe madje për të plotësuar një ushqim si akullore, drithëra dhe kos. Por çfarë do të ndodhte nëse hante dy banane çdo ditë? Bananet janë plot me kalium, fibra, vitaminë C dhe B6, por ato nuk janë të rekomanduara për njerëzit me kushte të caktuara pasi mund të kalojnë në mbidozë.

    Do ta teproni me kaloritë sepse do të përfitoni:
    210 kalori, 900 mg Potassium, 54 g karbohidrate, 2 g  fibra, 28 g sheqer, 6 g Proteina