Bujar Osmani edhe disa orë pret një lajm të madh nga BE-ja ?

0
197

Zv/kryeministri për Çështje Evropiane, Bujar Osmani pret një lajm të madh nga BE-ja. Sipas tij edhe disa orë na ndajnë nga raporti pozitiv për rekomandim të pastërt.

“Edhe disa orë pritje të raportit më pozitiv deri më tani me rekomandim të pastërt!
Plani 369 dhe Plani 18 do na bëjnë krenar nesër!” ka shkruar Osmani në proflin e tij në Facebook., përcjell TS.

Osmani ndryshe dy ditë qëndron në Hungari dhe Kroaci  ku  në Budapest, u takua  me Ministrin e punëve të jashtme Sijjarto dhe Ministrin e Evropës Tokash dhe në  Zagreb me Zëvendëkryeministren dhe Ministren e punëve të jashtme të Kroacisë.
Osmani pas vizitës së tij në këto vende tha se nuk do leeje gur pa lëvizur për të siguruar të ardhme evropiane për qytetarët e Maqedonisë së Veriut./TS/