Menduh Thaçi: Protesta e sotme është një performancë për të mbuluar realitetin

29

Kryetari i Partisë Demokratike Shqiptare në vend, Menduh Thaçi, i ftuar sonte në emisionin Click Plus në TV21 e cilësoi protestën e sotme të organizuar nga VMRO-ja dhe E Majta si një perfomrnacë të keqe për të mbuluar realitetin. Ai theksoi se këto janë grahamt e fundit të Rusisë që po përdor këto protesta për çështje pazaresh.

“Këto që po shoh unë më duket një performancë për të mbuluar realitetin. Kjo protestë është si ai kosi që mbulon të vërtetën. Kjo pa kënaqësi nuk ka esencë, nuk ka sesns. Këto janë grahmat e fundit të Rusisë që të nxjerrin një përfitim prej situatës në Maqedoni, janë çështje pazaresh.”- tha Thaçi preformancë.