12 C
Tetovo
Sunday, October 20, 2019

Sa lule duhet të vizitoj një bletë për të prodhuar një...

Një bletë e vetme mund të prodhojë pak mjaltë, por është bashkimi që bën fuqinë në këtë rast. Gjatë dimrit një lule...

Me ligjin e ri sulmi ndaj mjekëve në Maqedoni do të...

Ministria e Shëndetësisë në Maqedoni ka shkruar Ligjin e ri për dhënie të shërbimeve shëndetësore, me të cilin i jepet shumë më...

A e përmban veza sekretin e Universit?

Artikulli është përkthyer prej Perikopit nga BBC. Kjo që shihni më lart është një vezë. Vezët...

Ushqimet që na plakin para kohe

Disa prej këtyre ushqimeve mund të jeni duke i konsumuar edhe në baza ditore. Në organizëm pasqyrohet kultura jonë...

6 gjërat që nuk duhet t’i bëni nëse nuk doni që...

Secili prej nesh ka mesatarisht 27.000 ditë për të jetuar. Nëse heqim një të tretën e tyre për të fjetur dhe një...

Stresi emocional, i rrezikshën njisoj si infarkti

Zemra e brengosun emocionalisht mundet me shkaktue damtime njisoj si edhe ataku në zemër, thuhet në studimin e fundit.

Aparaturat po kalben në QKUK, mjekët s’dinë t’i përdorin

Ka tre vjet që është blerë aparatura e brahiterpisë, e cila shërben për kryerjen e rrezatimeve të tumoreve të ndryshme, por që...

Gripi merr edhe pesë jetë njerëzish në Maqedoni, deri tani 28...

Gjatë javës së kaluar janë regjistruar pesë raste të vdekjes, të shkaktuara nga gripi, prej të cilave tek dy persona është konfirmuar...

Një muaj “pushim të lindjes” edhe për baballarët

Përveç pushimit nëntë-mujor të lehonisë për nënat, edhe baballarët do të mund të mungojnë në punë paralelisht me bashkëshortet e tyre, edhe...

Ministria e Shëndetësisë së Kosovës në vizitë pune në Maqedoni

Ministri i Shëndetësisë, Uran Ismaili,me staffin e tijë ka realizuar një vizitë pune zyrtare sot në Republikën e Maqedonisë së Veriut. 
- Advertisement -

LATEST NEWS

MUST READ