17.4 C
Tetovo
Monday, July 13, 2020

MAQEDONI

RAJON

“Dielli do të lindë përsëri”/ Pak orë para Hagës, Hashim Thaçi...

Pak orë para udhëtimit për në Hagë, presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi vizitoi varrin e Adem Jasharit, ku kreu nderime ndaj tij...

Në Shqipëri rritet numri i të infektuarve me Kovid-19

Nëntëdhjetë e tre raste të reja, gjashtë të shëruar dhe katër të vdekur, është bilanci i 24 orëve të fundit për gjendjen...

BOTA

KULTURËOpinion

EKONOMI

Mijëra kosovarë ia mësynë bregdetit të Shqipërisë

Mijëra kosovarë ia mësynë këtë të shtunë bregdetit të Shqipërisë. Raportohet për radhë kilometrike në Rrugën e Kombit. Në...

Angli, Ministri i Financave: Hani jashtë për të mbështetur restorantet

Ministri i Financave, Rishi Sunak inkurajoi sot britanikët të “hanë jashtë për të mbështetur” punësimin në restorante, në ditën e parë të...

SPORT

Teknologji

CERN-i që zbuloi grimcën e Zotit, tash zbulon një grimcë ekzotike...

Një lloj tjetër i grimcës që nuk është parë kurrë më herët është gjetur nga CERN-i. Një projekt i...

AUTOMOTO

Volvo S60 i prodhuar në Amerikë vjen në Europë

Volvo ka filluar të eksportoj nga SHBA modelin e ri S60, i cili prodhohet në fabrikën në Karolinë të Jugut.

KY ËSHTË FERRARI F430 I VETËM MANUAL NË BOTË

Ferrari F430 është modeli i vetëm i kompanisë prodhuese luksoze të veturave që posedon opsionin e ndërrimit manual të shpejtësive.
- Advertisement -