14.8 C
Tetovo
Tuesday, October 27, 2020

MAQEDONI

RAJON

Eurodeputeti bullgar Kovachev: “Administrata Bullgare” duhet të shkruhet në monumente në...

Eurodeputeti bullgar Andrej Kovachev sonte në mediat sociale ndoqi kërkesat e Zëvendës Kryeministrit dhe Ministrit Bullgar të Mbrojtjes Krassimir Karakachanov dhe kërkoi...

Sa u mbajtën sekrete aktakuzat për ish-luftëtarët e UÇK’së?

Akoma nuk dihet nëse akti akuzues që përfshinë Presidentin Hashim Thaçi, kreun e Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli dhe disa të...

BOTA

KULTURË


Opinion

EKONOMI

RMV / Mbi 28,000 qytetarë mbajnë 2.1 miliardë euro në ...

Mbi 4.6 miliardë euro janë kursimet që shtetasit maqedonas mbajnë në një libër në një bankë ose bankë kursimesh, sipas statistikave nga...

Në listën e borxhlinjëve të DAP-it , biznesmenë, kompani, klube sportive…

linku https://www.vecer.press/%D0%BD%D0%B0-%D0%BB%D0%B8%D1%81%D1%82%D0%B0%D1%82%D0%B0-%D0%BD%D0%B0-%D0%B4%D0%BE%D0%BB%D0%B6%D0%BD%D0%B8%D1%86%D0%B8-%D0%BD%D0%B0-%D1%83%D1%98%D0%BF-%D0%B1%D0%B8%D0%B7%D0%BD%D0%B8%D1%81%D0%BC%D0%B5/ Drejtoria e të Ardhurave Publike publikoi listën e debitorëve Nr. 10/2020 për borxhete pagueshme deri më 30.06.2020...

SPORT

Teknologji

Lajm i mirë për përdoruesit e WhatsApp, bëhet si Snapchat.

Aplikacioni WhatsAp po punon për një veçori sekrete të vetëshkatërrimit, që fshin fotot dhe videot nga telefoni i marrësit.

AUTOMOTO

Volvo S60 i prodhuar në Amerikë vjen në Europë

Volvo ka filluar të eksportoj nga SHBA modelin e ri S60, i cili prodhohet në fabrikën në Karolinë të Jugut.

KY ËSHTË FERRARI F430 I VETËM MANUAL NË BOTË

Ferrari F430 është modeli i vetëm i kompanisë prodhuese luksoze të veturave që posedon opsionin e ndërrimit manual të shpejtësive.